Answered

At Westonci.ca, we provide reliable answers to your questions from a community of experts. Start exploring today! Get detailed answers to your questions from a community of experts dedicated to providing accurate information. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture


Sagot :

It cost 12.52 cents all together
We hope this was helpful. Please come back whenever you need more information or answers to your queries. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.