Looking for answers? Westonci.ca is your go-to Q&A platform, offering quick, trustworthy responses from a community of experts. Get quick and reliable solutions to your questions from knowledgeable professionals on our comprehensive Q&A platform. Explore comprehensive solutions to your questions from knowledgeable professionals across various fields on our platform.
Sagot :
Just take the number away (lowest unit price) from the highest unit price.
Simple.
Simple.
Here is an example because idk ur numbers; say there is 1 box of popsicles & it came with 2 that was $1.24 and another with 4 possicles that was $4.84. U find the unit price by disvising so 1.24 divided by 2= .62. The other would be 4.84 duvided by 4=1.21 so in the first box each pop wohld cost 62 cenga wich would be the greater buy. Now u just simply subtract .62 from 1.21 and get .59 or 59 cents as ur difference
Thank you for trusting us with your questions. We're here to help you find accurate answers quickly and efficiently. Thank you for your visit. We're dedicated to helping you find the information you need, whenever you need it. Discover more at Westonci.ca. Return for the latest expert answers and updates on various topics.