Answered

Welcome to Westonci.ca, where your questions are met with accurate answers from a community of experts and enthusiasts. Experience the convenience of getting reliable answers to your questions from a vast network of knowledgeable experts. Discover detailed answers to your questions from a wide network of experts on our comprehensive Q&A platform.

jane bought 4 apples and 6 pears for $5. Sam bought 8 apples and 4 pears for $4. How much does an apple cost?