Westonci.ca is the best place to get answers to your questions, provided by a community of experienced and knowledgeable experts. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently. Connect with a community of professionals ready to help you find accurate solutions to your questions quickly and efficiently.

Nine lollies cost less then $10 while ten lollies cost more than $11. How much does each lolly cost?

Sagot :

There is no answer to that. 11/10 = 1.1, and 10/9 = 1.1
Increasing the price of a lolly would mean that the cost would go above $10 and $11, whilst decreasing the price would mean both go below $10 and $11

Answer:

22 or 21

Step-by-step explanation: