Welcome to Westonci.ca, your one-stop destination for finding answers to all your questions. Join our expert community now! Get immediate answers to your questions from a wide network of experienced professionals on our Q&A platform. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a network of experienced professionals.

Soup ordinarily priced at 2 cans for 33 cents may be purchased in lots of one dozen for $1.74. What is the savings per can when it is purchased in this way?

Sagot :

Thanks for using our platform. We aim to provide accurate and up-to-date answers to all your queries. Come back soon. We hope our answers were useful. Return anytime for more information and answers to any other questions you have. We're dedicated to helping you find the answers you need at Westonci.ca. Don't hesitate to return for more.