Welcome to Westonci.ca, where curiosity meets expertise. Ask any question and receive fast, accurate answers from our knowledgeable community. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a knowledgeable network of professionals. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

Here are some prices customers paid for different items at a farmer’s market. Find the cost for 1 pound of each item.
$6.75 for 1
4
3

pounds of apples. (Round to the nearest cent.)