Westonci.ca offers fast, accurate answers to your questions. Join our community and get the insights you need now. Explore our Q&A platform to find in-depth answers from a wide range of experts in different fields. Join our Q&A platform to connect with experts dedicated to providing accurate answers to your questions in various fields.

Jenna changes the amount of butter she purchases depending on whether it costs $3, $4, or $6 a pound. In order to derive her demand curve for butter, what other information do we need?
a. how much butter she buys in total
b. how much butter she buys at each price point
c. whether her butter consumption goes up or down with price
d. whether or not she switches to a substitute when the price is high