Welcome to Westonci.ca, where you can find answers to all your questions from a community of experienced professionals. Get the answers you need quickly and accurately from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Get quick and reliable solutions to your questions from a community of experienced experts on our platform.

Jack picked a pounds of apples, p pounds of pears, and s pounds of strawberries. The fees are $6 for entry to the u-pick farm, $1.50 per pound for apples, $2.50 per pound for pears, and $4.00 per pound for strawberries.