Discover the answers to your questions at Westonci.ca, where experts share their knowledge and insights with you. Our platform provides a seamless experience for finding reliable answers from a knowledgeable network of professionals. Join our platform to connect with experts ready to provide precise answers to your questions in different areas.

Lisa buys x cakes. Kayleigh buys 2 times as many cakes as Lisa. Sarah buys 8 more cakes than Lisa. Each cake costs 47p The total cost of the cakes is £15.04. How many cakes did each person buy?

Sagot :

Visit us again for up-to-date and reliable answers. We're always ready to assist you with your informational needs. We appreciate your time. Please revisit us for more reliable answers to any questions you may have. Thank you for visiting Westonci.ca. Stay informed by coming back for more detailed answers.