Answered

Get the answers you need at Westonci.ca, where our expert community is dedicated to providing you with accurate information. Get detailed and precise answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Get precise and detailed answers to your questions from a knowledgeable community of experts on our Q&A platform.

A group of 18 people ordered soup and sandwiches for lunch .each person in the group had either one soup or one sandwich.the sandwhiches cost $7.75 each and the soups cost $4.50 each.if the cost of all 18 lunches was $113.50 ,how many sandwhiches were ordered?