Discover the best answers at Westonci.ca, where experts share their insights and knowledge with you. Explore thousands of questions and answers from knowledgeable experts in various fields on our Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.

Find the unit rate:

$2 for 5 cans of dog food


Sagot :

.40$/1 is the answer to your question
.40 per can
2/5 = .4