Welcome to Westonci.ca, the place where your questions are answered by a community of knowledgeable contributors. Get detailed and accurate answers to your questions from a dedicated community of experts on our Q&A platform. Our platform offers a seamless experience for finding reliable answers from a network of knowledgeable professionals.
Sagot :
You must add all the bills
[tex]\begin{gathered} 19\times100=1900 \\ 11\times50=550 \\ 22\times10=220 \\ 34\times5=170 \\ 168\times1=168 \end{gathered}[/tex][tex]\begin{gathered} 1900+550+220+170+168 \\ =3008 \end{gathered}[/tex]and substract the change
[tex]\begin{gathered} 2\times1=2 \\ 2\times0.50=1 \\ 72\times0.25=18 \\ 290\times0.10=29 \\ 78\times0.01=0.78 \\ \\ 2+1+18+29+0.78=50.78 \end{gathered}[/tex]the first total deposit is
[tex]3008-50.78=2957.22[/tex]now add the checks
[tex]\begin{gathered} 32.11+12.93+52.11 \\ =97.15 \end{gathered}[/tex]and substract the change $50
[tex]\begin{gathered} 97.15-50 \\ =47.15 \end{gathered}[/tex]the second total deposit is 47.15
to know the total deposit we add the firs and second deposit
[tex]undefined[/tex]
We appreciate your time on our site. Don't hesitate to return whenever you have more questions or need further clarification. We hope you found this helpful. Feel free to come back anytime for more accurate answers and updated information. Get the answers you need at Westonci.ca. Stay informed with our latest expert advice.